Посетете ни във Facebook

България

СЕЛО ЧАВДАР – КОЛЕДНОТО СЕЛО НА БЪЛГАРИЯ
Маршрут:   Ямбол – Сливен- Копривщица – с. Чавдар

Продължителност:   1 ден

Транспорт:  Автобус

Дати на отпътуване:  
05.12.2026 г.
30 €  / 59 лв.
или се обадете на 046/ 66 13 21
Програма

СЕЛО ЧАВДАР – КОЛЕДНОТО СЕЛО НА БЪЛГАРИЯ

Копривщица – село Чавдар

МАРШРУТ:  Ямбол – Сливен- Копривщица – с. Чавдар

Продължителност: 1 ден

ТУРИСТИЧЕСКА ПРОГРАМА

Маршрут

Град на отпътуване

Място

Час

ЦЕНА

Ямбол

Сп. ОФИС ВАЛЕРОС

05:00 часа

30 €

Сливен

Сп. ЕКО БЕНЗИНОСТАНЦИЯ, ДАМАРСКИ МОСТ

05:30 часа

30 €

Пътуване по маршрут:  Копривщица – с. Чавдар

Отпътуване към Архитектурно-исторически резерват Копривщица, един от Стоте национални туристически обекта. Възможност за посещение на забележителностите на този скътан в полите на Средна гора град-музей:  Къща-музей "Георги Бенковски", Къща-музей "Любен Каравелов", в която се съхранява експонираната оригинална Каравелова печатница от Букурещ; Къща-музей "Тодор Каблешков" - първият реставриран копривщенски възрожденски паметник, тук се съхранява ,, Кървавото писмо”; Църквата "Успение Богородично", построена през 1817 година от мирковски майстори, отличаваща се с високата си архитектурно-художествена стойност; Калъчевият мост - наричан още "Първата пушка", тъй като на 20 април 1876 г. е произведен първия изстрел, отбелязващ началото на Априлското въстание. Свободно време за обяд и разходка из красивия център на града.  

Отпътуване за с.Чавдар и Коледния базар в селото, който стана традиционен от няколко години. Свободно време за разходка и чаша ароматно кафе в красивия център на село Чавдар, реновиран по Европейски програми.

Отпътуване за Сливен и Ямбол, пристигане късно вечерта.

ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА: 

Транспорт с туристически автобус на „ВАЛЕРОС“ ЕООД

Посещение на Архитектурно-исторически резерват Копривщица

Фотопауза на Коледното село Чавдар

Медицинска Застраховка за лица до 74.99 г

Eкскурзоводско обслужване

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА: 

Входни такси

Мед. Застраховка за лица от 75 до 84.99 г – доплащане по желание 2 €

Лични разходи 

НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ: внасяне на цялата сума при записване и сключване на Договор за ОТУ. Направените резервации по програмата се пазят в рамките на 48 часа, след което се анулират, ако не е сключен договор за ОТУ.

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ:

Екскурзията се провежда при минимум 40 записани туриста

Срок за уведомяване при недостигнат минимум: 2 дни преди отпътуване

Агенцията не носи отговорност за загуби, щети, закъснения и неудобства, които са породени от независещи от нас причини. 

Деца и ученици до 18 години трябва да бъдат придружени от възрастен. 

Лица над 85 год. не се застраховат.

Задължително изискване към туристите е да бъдат с ниски, удобни, затворени обувки с добро сцепление /сандали, високи обувки и т.н. не са вариант за преходи от този тип/.

Туроператорът си запазва правото да променя последователността на изпълнение на програмата при: непроходими, опасно хлъзгави, стръмни, наводнени участъци на пешеходните маршрути при лошо време или след проливни дъждове и свлачища или други неподходящи метеорологични условия, при възникване на извънредни, непредвидими проблеми в пътната или метеорологична обстановка, блокиране на пътни участъци или други непреодолими препятствия 

ОРИЕНТИРОВЪЧНИ ВХОДНИ ТАКСИ

Входни такси за музеите в Копривщица

комбиниран билет за 6 музея – 8 € за възрастни, 3,07 € за учащи

билет за всеки отделен музей – 2,56 € за възрастен, 1,05 € за учащи