Посетете ни във Facebook

ПРОМО ОФЕРТИ

БУКУРЕЩ - Малкия Париж
Маршрут:   Ямбол - Сливен - Букурещ

Продължителност:   1 ден

Транспорт:  Автобус

45 лв.
40 лв.
-12%
или се обадете на 046/ 66 13 21
Програма

БУКУРЕЩ – Малкия Париж

ПРОМО ЦЕНА : 40 лв

ПРОМО ЦЕНАТА Е ВАЛИДНА ПРИ ЗАПИСВАНЕ В ОФИСА НА АГЕНЦИЯТА ДО 5 ДНИ ОТ ДАТА НА ОТПЪТУВАНЕ!

РЕДОВНА ЦЕНА 45 лв

ТУРИСТИЧЕСКА ПРОГРАМА:

Град на отпътуване

Място

Час

Ямбол

Сп. Мин. Баня

03:30 часа

Сливен

Бензиностанция Еко-Дамарски мост

04:15 часа

Стара Загора

Сп. Х-ел Железник

05:30 часа

Казанлък

Сп. Лъвова чешма

06:15 часа

Отпътуване от съответния град. Кратки почивки по пътя.

Пристигане около 10: 30 часа в Букурещ - града на контрастите, един от най-големите градове в Централна и Източна Европа, известен още като „Малкия Париж". 
Панорамна автобусна обиколка с местен екскурзовод – Триумфалната арка, Атене, Народния театър, Парламента, Патриархалната катедрала и двореца, Университета, площада на Патриаршията, църквата „Св. Св. Константин и Елена” с мощите на Св. Димитър Басарбовски.

Организирано групово посещение на Двореца на Чаушеску (Парламента) - втората по големина административна сграда в света (с предварителна резервация).

Посещение на Музея на Селото, намиращ се на брега на езерото Херастрау. Основан през 1936 година, този прекрасен ансамбъл от над триста жилища, работилници, църкви, вятърни мелници, преси и други структури от всяка област на страната, илюстрира огромните различия в националната архитектура в Румъния. 

Разглеждане на Патриаршеската църква с мощите на св. Димитър Басарбовски и разходка в старата част на Букурещ.

Свободно време за шопинг, кафе пауза и обяд.

Отпътуване обратно за България около 17:00 часа. 

ЦЕНА на човек:

ПРОМО ЦЕНА 40 лв

ОТСТЪПКИ ОТ ПРОМО ЦЕНАТА НЕ СЕ НАЧИСЛЯВАТ!

РЕДОВНА ЦЕНА 45 лв

ОТСТЪПКИ ОТ РЕДОВНАТА ЦЕНА:

ДЕЦА ДО 6.99 год - 10 % от редовната цена

ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА: 

транспорт с автобус, лицензиран за международни пътувания на ВАЛЕРОС ЕООД;

панорамна автобусна обиколка на града с екскурзовод

Посещение на Патриаршията 

Посещение на Музея на Селото / без вкл. входна такса/

Посещение /с предварителна заявка/ на Двореца на Чаушеско /без вкл. входна такса/ 

екскурзоводско обслужване

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА: 

входни такси за посещаваните обекти;

разходи от личен характер

медицинска застраховка "Помощ при пътуване в чужбина", по желание, за лица до 64 год - доплащане 2 лв, за лица от 65 год до 79 год - доплащане 3 лв

ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ: 

посочената цена е валидна за група от минимум 40 човека.

краен срок за уведомление при недостигнат минимум – 2 дни

Туроператорът не носи отговорност за промяна на входните такси, по време на пътуването

1 лея ≈ 0.45 лв.;

вход за Палата на Парламента Възрастни- 40 леи.; Деца от 7г. до 18г. - 10 леи

вход за Музей на селото - Възрастни - 15 леи.; Деца от 7г. до 18г. - 10 леи

УСЛОВИЯ ЗА ЗАПИСВАНЕ: 

Заплащане в брой или по банков път!

При записване се внася цялата сума.Резервацията ще се счита за гарантирана след подписване на договор за организирано туристическо пътуване с клиент и заплащане на авансовата сума до 48 часа след потвърждението. След този срок резервацията автоматично ще бъде анулирана.

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ: 

за лица над 18 год. лична карта или валиден задграничен паспорт; 

за лица под 18 год. - валиден задграничен паспорт при пътуване с двамата родители. Ако детето пътува с единия или без родители нотариално заверено удостоверение оригинал и ксерокопие, че детето има право да излиза от страната.

Допълнителна информация
ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНОСТИ в БУКУРЕЩ

Сградата на Парламента
Идеята за построяването на най-пищния дворец в света се ражда след едно посещение на Николае Чаушеско в Корея пез 1972г. Проектирането започва през 1983г. В края на управлението на Чаушеско (1989г.) проектът е завършен частично. Към 2004г. започват да я наричат Палат на Парламента. Днес със своите размери, Парламента влиза в книгата на Рекордите на Гинес като втората по големина административна сграда в света (първата е Пентагона). Със своя обем 2 550 000 куб.м Парламента се нарежа на трето място в света след хангара за совалки на Кейп Канаверъл във Флорида и пирамидата Кетцалкоатъл в Мексико. Сградата има 12 надземни нива и 8 подземни. Най-големият коридор в сградата е дълъг 150м, а помещенията наброяват 1100. Днес в сградата се помещават двете камари на Парламента, както и Националния музей за съвременно изкуство и Музея на тоталитаризма и социалистическия реализъм. Любопитно е, че множество сгради от жилищни квартали в града са разрушени, за да може да изпъкне най-величествената забележителност в Букурещ. Друг интересен факт е , че през 1999г. Майкъл Джексън изнася концерт от терасата на сградата и се обръща към своите почитатели с думите "Здравей, Будапеща".

Площадът на революцията
Разположен е в центъра на града. До 1989г. той е носил името "Дворцовия площад", но след това по времето на румънската революция, се сдобива с днешното си име. Един от паметните моменти в историята на площада се случва през декември 1989г., когато Чаушеску произнася последната си реч по време на националния бунт, който довежда до свалянето на режима му. На площада е изграден Паметникът на Прераждането в памет на жертвите, загинали по време на бунта. Тук може да бъде видяна сградата, в която се е намирала централата на румънската комунистическа партия. Площадър на революцията е един от най-красивите площади в цяла Румъния.

Университет Пиата (Piaţa Universitatii)
В добавка към това, че е център на интелектуалните и политически събития в Букурещ, и главно място за срещи, университетът има и драматична история. По време на революцията от 1989 г. някои от най-яростните битки са били тук. В средата на площада, на малък остров 10 каменни кръста почитат паметта на убитите през 1989 г. Близо до университета са и Народния театър и Историческият музей.

Район Липскани (Strada Lipscani)
Това е историческият център на Букурещ, който е запазил чара на стария град. Намира се между Калеа Виктореи ( Calea Victoriei) бул. Британиу (Bratianu), бул. Царица Елизабета (Regina Elisabeta) и река Дъмбовица. Колекцията от каменни улички приютява множество антикварни пазари, малки бутици и някои от най-примамливите ресторанти и барове на града. През 1400 г. повечето занаятчии от Румъния, Австрия, Гърция и България основали работилниците си именно в тази част на Букурещ. Скоро след това районът станал известен като Липскани (Lipscani), заради много немски търговци от Лайпциг. Днес в тази част на Букурещ има много арт галерии, антикварни магазини и заведения със задушевна атмосфера.

Национален художествен музей (Muzeul National de Arta)
Най-впечатляващата румънска художествена колекция е показана в пищните зали на кралския дворец. Сред множеството европейски произведения може да видите изработки от Рембранд и Ел Греко. В музея има над 100 000 произведения на изкуството, разделени в две секции. Едната представя произведения на румънски творци, а другата показва шедьоври на европейското изкуство.

Румънския атенеум (Ateneul Roman)
Прекрасния румънски Атенеум е сърцето на букурещката музикална общност. Изящни мозайки и исторически фрески украсяват кръглата сграда от XIX в., която е домакин на впечатляващи оркестрални концерти. Сградата е построена по проект на френския архитект Алберт Галерон. Атенеумът е завършен през 1888 г., а строежът е финансиран почти изцяло с дарения на румънските граждани. "Дай една стотинка за атенеума" остава в историята като една от най-големите обществени кампании за набиране на средства в Румъния. С високия си купол и колони атенеума прилича на древен храм

Музей на румънските селяни (Muzeul Taranului Roman)
Този удивителен музей, открит през 1906 г., е определян като най-добрият румънски музей. В музея са събрани керамика, икони и облекло, впечатляващата изложба от комунизма, както и останките от дървена трансилванска църква от XVIII в. Само тук можете да разгледате над 20 000 традиционни носии. През 1996 г. е обявен за Европейски музей на годината.

Стария княжески съд и църква (Palatul si Biserica Curtea Veche)
Стария княжески съд е построен през XV в. от Влад Цепеш, познат повече като Влад Дракула. Според легендата, той държал затворниците си под съда. Днес са останали само няколко стени, арки, надгробни паметници и една коринтска колона. Тук е и старата княжеска църква на Букурещ (Biseruca Curtea Veche) - това е и най-старата сграда в града. Запазени са фрески от ХVІ век.

Площад на революцията (Piata Revolutiei)
Докато университета Пиата е бил сцена на едни от най-тъмните дни на режима на Чаушеско, събитиятана Площада на революцията бележат началото на новата епоха. От това място на 21 декември 1989 г. телевизиите по цял свят предават последните мигове от управлението на Чаушеску.

Национален театър Букурещ (Teatrul Naţional "Ion Luca Caragiale" Bucureşti)
Националният театър Букурещ е един от най – престижните културни институции в Румъния. Театърът е основан през 1852 г., но под друго име. Официално става национален през 1875 г.

Музей на селото (Muzeul Satului)
Това е най-големият музей на открито в Европа. Площта му се простира на 30 акра по бреговете на езерото Херастрау в едноименния парк. Този невероятен музей има колекция от 50 сгради, показващи историята на архитектурата по селата в Румъния. Къщи със стримни покриви, сламени колиби, църкви и мелници от цяла Румъния внимателно са били разглобявани, за да пресъздата духа на румънското село.

Дворецът на Пролетта – домът на семейство Чаушеску
Повече от четвърт век след революцията в Румъния през 1989г. домът на диктаторската фамилия Чаушеску в Букурещ е отворен за посещения от туристи. Дворецът на Пролетта, както се нарича разкошната резиденция, Семейното жилище на Николае и Елена Чаушеску и техните три деца – Валентин, Зоя и Нику, се намира в луксозния квартал „Примаверии” /б.а. – „На пролетта”/, който по времето на режима е бил абсолютно недостъпен за обикновените румънци. След разстрела на диктаторската двойка на 25 декември 1989г. луксозната къща минава под управлението на румънския държавен протокол и в нея са настанявани три-четири пъти в годината високи чуждестранни гости. Издръжката е прекалено скъпа и парламентът решава да върне облика на резиденцията от времето на Чаушеску и да покаже прословутите златни кранчета в семейната баня, видени от цял свят в телевизионен репортаж през 90-те.